Opekačková sezóna je tu!

29 May 2016/ Opekacka Priroda Zdravie

Pri opekačkovom ošiali je potrebné myslieť na niekoľko zááákladných vecí, kamoškovia.
Preto vám ich so Špagetkou rady pripomenieme.

Aby nevznikol chaos, či zdržanie je v prvom rade potrebné zaujať každý svoju pozíciu!
Tó znamená nechať páničkov nech sa v kľude nabalia. Nepľontajte sa im pomedzi nôžky,
ešte sa na vás prekotia, alebo budú nervooozni... poďme sa teda pobaliť sami!


Čo na takú opekačku asi tak budeš potrebovať kamoško?
Nó, začali by sme tým uuuuplne najviac najpodstatnejším a tým je udržiavanie pitného režimu! Táákže nájdi v domácnosti tú najväčšiu bandasku na vodu a načapuj si jej, ale že neuuurekom! Vieš, musíš byť pripravený na najhoršie. Čo keď v lese uviaznete...

Máš to načapované? Taáák zbaliť do batôžku – základ máme! Započul si, že páničkovia chcú ísť zakempnúť tam, k tomu fajnovému čistému pramienku? Vodu si teda vezmi len na cestu a užívaj si čerstvú, pramenitú. Nezabudni tiež na Divočinu, ktorá chutí najlepšie, ako inak, v divočine! Ó áááno, Divočina, to je druhá veeeeeľmi podstatná záležitosť, ktorú nesmieš pri tvojom balení švestiek v žiadnom prípade zabudnúť, BAF!

Keďže ideš do džungle a.k.a. lesa, pre nás domestikovaných je to veľká exotika, plná množstva vôní a neidentifikovateľných zvukov! Och, už sa prenášame do tej atmosféry lesa, všade počuť čvirikanie vtáááctva všeho druhu a farieb. Ak budeš mať šťastie, ako aj my minule, do toho všetkého možno započuješ aj dupot srniek, ktoré zablúdili a omylom prefrčali okolo nás. S inštinktom lovca, ktorého v sebe máme, sme však nestihli vyraziť im naproti, lebo intuitívne nás tí naši dvojnožci chytili, aby sme sa niekde nestratili... chápete to? Vlčí predkovia by sa za nás hanbili, že sme si nezabezpečili takú jednoduchú večeru!
To je ale Divočina! Tákže, aktuálne máme v batôžku sušienky a vodu. Ďalšia dôležitá vec, ak vieš, že sa chystáte do lesa, je prestrieknúť sa repelentom. Každý preferujeme to svoje – my sme očkované proti chorobám kliešťov a naši páničkovia nás vedia vždy po prejdení nejakého kríčku raz-dva-tri skontrolovať, takže žiadne tie náhrdelníky priateľstva nenosíme. Ale každý preferuje tó svoje takže, nezabudnúť na ochranu. Chráááňte sa proti votrelcom!

Medzi posledné dôležité veci, ktoré nesmú chýbať žiadnemu výletníkovi je cestovná deka, od Clouďákov, ktorá je našim prenosným pelechom. Keďže v prííírode je všetko zaujímavejšie ako nejaký nezáááživný spánok, na túto deku sa rady rozvalíme až keď sme už z nonstop behačky unavené a chceme si aspoň na pätnásť minút odpočinúť.
Táááák a čo by to bolo za výýýlet, (teda to platí u nás) keby sme so sebou nezobrali Gumkáča aj Lokšu! U nás platí, že bez nich ani na krok, tááákže šup s nimi do batôžka. Už len nech to páničkovia zazipsujúúú aby sa nám nič nevytratilo a móžme vyraziť...

Čoooo, oni nie sú ešte stále zbalenííí? Ľudiaci, ste vy strašne spomalené tvory!

P.S. Kamoškovia, nezabúúúdajte na staré znáááme „do ohňa sa nepozeraj lebo sa pocikáš“, alebó, že „nepchaj do ohniska čumák.“ Áno viem, sú tam výborne voňajúce kúsky stejčikov, ale tie si radšej pribaľ od nás z Angusa a tie okorenené ľudiakovské výmysly nechaj im – teba by z toho aj tak bolelo bruško!


Máš k tomu čo povedať? Baf!

Chlpáči vždy
na prvom mieste

K všetkým chlpáčom sme vždy boli, sme a budeme úprimní rovnako, ako je ich láska úprimná k nám ľuďom.

Bio kvalita
Bio kvalita

Zdravie chlpáčov je u nás vždy na prvom mieste. Na kvalite surovín nikdy nešetríme.

Lokálne zdroje
a produkty

Podporujeme lokálnych farmárov, ktorých poctivá práca je s veľkovýrobňami neporovnateľná!

Návrat späť
k prírode

Rovnako ako ku chlpáčom, sme šetrní aj k prírode. Musíme si ju vážiť za všetko, čo nám dáva každý deň.