Prečo je Mäsíčko tak lahodné a zdravé?

08 March 2016/ Masicko Rybacina Zdravie Zverina

Naše lahodné mäsíčko v konzerve je vhodným doplnkom stravy, tzn., papáte granule, ale radi sa necháte sem-tam rozmaznávať zdravými konzervami. Taktiež, je ale aj ideálnym plnohodnotným krmivom. Sú plné human-grade (kvalitné suroviny určené k spotrebe ľudiakov) mäska a zeleniny, vitamínov a minerálov!

Sú vhodné najmä pre chlpáčov s citlivým žalúdkom, s problémami s riedkou stoličkou, po operačnom zákroku, pri dietach či hypoalergénnej strave. Obsahujú samé fajnotky a sú bez pridaných umelých prísad, stabilizátorov, dochucovadiel, éčok a iných nezmyslov:


Chia semienka


obsahujú väčšie množstvo vápniku, než čerstvé plnotučné mlieko, viac železa ako surový špenát a viac horčíku, než nájdeme v brokolici. Taktiež sú vynikajúcim zdrojom draslíku, medi, železa, zinku, vitamínu B (riboflavín, ktorý má za následok zlepšenie srsti u vášho chlpáča) a v neposlednom rade aj dôležitého fosforu. Obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá je dôležitá pre dobré trávenie a čistenie čriev. Pokiaľ má tvoj chlpáč v tejto oblasti problémy, pomôcť mu môže práve zvýšený príjem vlákniny. Chia semienka pomáhajú prirodzenej tvorbe inzulínu, regulujú hladinu cukru a zvyšujú toleranciu na glukózu.

Chia semienka sú naviac hypoalergénne, takže sú vhodné pre každého chlpáča!


Červená repa = prevencia proti rakovine


Obsahuje dôležité látky, ako draslík, horčík, železo, jód, mangan, zinok, taktiež má vysoký obsah vitamínov E a C, ktorý urýchľuje proces regenerácie. Je ľahko zohnateľná a zdraviu prospešná:

  • • Vytvára väzivové tkanivá, podporuje rast buniek
  • • Spevňuje kožu, zosilňuje steny ciev, posilňuje kosti
  • • Pomáha pri rekonvalescencii po borelióze a kliešťovej encefalitíde
  • • Zlepšuje tvorbu žalúdočných štiav
  • • Aktivuje tvorbu červených krvinek (čo má za následok lepšie zásobovanie buniek kyslíkom!)
  • • Podporuje vylučovanie vody a kyselín z tela
  • • Zbavuje črevá toxických látok, uvoľňuje zápchu
  • • Vytvára väzivové tkanivá, podporuje rast buniek
  • • Srsti a pazúrom dodává pružnost a lesk


Jablká


Posilňujú imunitný systém, krvný obeh, srdce, cievy a stabilizujú cukor v krvi. Pri našom Mäsíčku dbáme na to, aby sa ku chlpáčom dostávali jablká nelúpané, nakoľko samotná šupka obsahuje mnoho zdraviu prospešných látok, akými sú: železo, fosfor, vápnik, draslík, horčík, karotén a vitamín C. Draslík napomáha správnemu fungovaniu ľadvín a činnosti svalov. Jablká obsahujú aj dôležitý pektín, ktorý zlepšuje črevnú pohyblivosť a vytláča odpad zo zažívacieho traktu.


Mrkva = betakarotén


Z mrkvy je najzdravší najmä beta-karotén, ktorý obsahuje vo veľkom množstve. V tele chlpáčov se beta-karoten mení na vitamín A. Narozdiel od veľkého množstva prírodných potravín je mrkva najzdravšia, keď je uvarená! Pri varení sa steny buniek mrkvy narušia a tým, že naše konzervy obsahujú aj olivový olej, dokáže telo chlpáča vstrebať viac ako polovicu beta-karoténu, naproti tomu zo surovej mrkvy získame len necelých 25%.


Vysoká zver (Jeleň, Daniel)


Rozdielne prostredie zveriny (voľne žijúcej), oproti (ustajnenej) má veľký vplyv na zloženie mäsa a jeho nutričné vlastnosti. V porovnaní s mäsom ustajnených zvierat obsahuje mäso z voľne žijúcej zveri oveľa menšie množstvo tukov! Mäso z voľne žijúcej zveriny je ľahko stráviteľné, má jemnejšie svalové vlákna a vykazuje charakteristickou vôňu a chuť. Zverina se cení pre vysoký obsah plnohodnotných bielkovín. V 100 g sa nachádza 20-25 g bielkovín. Taktiež obsahuje vitamíny skupiny B a vysoký obsah železa! Vo významnom množstve sa v zverine nachádza aj draslík, fosfor, selén, zinok, či meď. Nenasýtené mastné kyseliny v tuku voľne žijúcej zveriny sú bohatšie na veľmi dôležité mastné kyseliny rady omega-3.


Losos a Makrela


K najzdravším potravinám patria jednoznačie ryby. Losos je dokonalou kombináciou troch najdôležitejších výživových látok pre zdravé kosti a vývoj. Obsahuje vysoký podiel bielkovín, omega 3-mastných kyselín a vitamín D. Ďalej obsahuje vitamíny skupiny B, najmä významné množstvo B6, ktoré pôsobí taktiež ako prevencia proti rakovine hrubého čreva, či vitamín B12, potrebný pre správne fungovanie centrálneho nervového systému podporujúci najmä kognitívne procesy. Správnu srdcovú, nervovú a svalovú činnosť zaisťuje vitamín B3.


Tak čo, zbiehajú sa ti slinky kamoško?
Nájdeš ich v podstránke Zdravé papanie, prípadne môžeš použiť skratku cez tento odkaz, BAF!

    

Máš k tomu čo povedať? Baf!

Chlpáči vždy
na prvom mieste

K všetkým chlpáčom sme vždy boli, sme a budeme úprimní rovnako, ako je ich láska úprimná k nám ľuďom.

Bio kvalita
Bio kvalita

Zdravie chlpáčov je u nás vždy na prvom mieste. Na kvalite surovín nikdy nešetríme.

Lokálne zdroje
a produkty

Podporujeme lokálnych farmárov, ktorých poctivá práca je s veľkovýrobňami neporovnateľná!

Návrat späť
k prírode

Rovnako ako ku chlpáčom, sme šetrní aj k prírode. Musíme si ju vážiť za všetko, čo nám dáva každý deň.